Po zamachu terrorystycznym w Manchesterze na pierwszym planie była tragedia ludzka - tuż po koncercie Ariany Grande eksplodowała bomba. W zamachu, do którego przyznało się ISIS, zginęło 22 osoby, a dziesiątki zostały ranne.

Reklama

Pojawiły się oczywiście też pytania zarówno o organizowane w Polsce koncerty, jak i trasę Arianę Grande, która - według wciąż nieoficjalnych informacji - zostanie odwołana.

Oświadczenie w tej sprawie wygłosił organizator koncertów Ariany Grane w Polsce, firma Live Nation.

Jesteśmy głęboko zasmuceni bezsensowną tragedią w Manchesterze, a nasze serca i myśli są z tymi, których dotknęło to tragiczne zdarzenie.

Bezpieczeństwo oraz ochrona widzów podczas wydarzeń i na obiektach koncertowych jest naszym najwyższym priorytetem.
Aktywnie współpracujemy ze wszystkimi służbami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo podczas naszych kolejnych imprez.

Na tę chwilę wszystkie nasze koncerty odbędą się zgodnie z planem, chociaż w dalszym ciągu czekamy na informacje dotyczące występów Ariany Grande zaplanowanych obecnie na 31 maja i 1 czerwca w Łodzi.

Prosimy fanów uczestniczących w koncertach o nieprzynoszenie toreb przekraczających format A4 oraz o wcześniejsze przybycie na teren imprezy, w celu usprawnienia wchodzenia i wychodzenia z obiektu koncertowego.

Apelujemy o dbanie o siebie nawzajem, o zwracanie uwagi na wszystko, co wydaje się podejrzane, niewzbudzanie paniki i nietworzenie niebezpiecznych sytuacji.

Obecność Policji i ochrony jest standardową procedurą na wszystkich koncertach. Służby te mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa, udzielenie wsparcia i pomocy wszystkim fanom.