Sprzedaż biletów na koncert na Stadionie Energa Gdańsk rozpoczęła się w piątek, 20 grudnia, o godzinie 11:00. natomiast na koncert na Stadionie Wrocławskim o godzinie 12:00. O godzinie 20:00 wejściówek już nie było. Kolejny rekord został pobity.

Reklama
Facebook

Mijający rok był pasmem sukcesów dla Dawida Podsiadły. Deszcz nagród (w tym Paszporty Polityki oraz Fryderyki), niesamowity sukces płyty "Małomiasteczkowy" (KUP/ZAMÓW) , która zaledwie w kilka miesięcy uzyskała status diamentowej (150 tysięcy sprzedanych egzemplarzy), czy ogromne sukcesy jego piosenek na radiowych i streamingowych playlistach to tylko część z nich.

Wiosną tego roku w ramach trasy "Wielkomiejski Tour" muzyk razem z zespołem odwiedził kilkadziesiąt kameralnych sal widowiskowych, by we wrześniu zakończyć sezon koncertowy jednym z największych wydarzeń mijającego roku.

Reklama

Koncert na PGE Narodowym w Warszawie dla 60 tysięcy fanów, na którym wystąpił razem z Taco Hemingwayem, przeszedł do historii polskiej estrady. Bilety wyprzedały się w rekordowo szybkim tempie - prawie wszystkie znalazły nabywców w zaledwie kilka godzin. Dawid Podsiadło i Taco Hemingway jako pierwsi krajowi wykonawcy od wielu lat zgromadzili tak liczną publiczność na swoich solowych koncertach. Zarówno fani, jak i media, entuzjastycznie opisywali wydarzenie. Koncert obu panów przeszedł do historii polskiego popu. W doskonałym stylu wspięli się na koncertowy ośmiotysięcznik. - pisał Łukasz Kamiński z "Gazety Wyborczej", a Przemysław Bollin z Onet.pl dodawał: To były emocjonujące cztery godziny, które przejdą do historii jako przełomowy koncert dla polskiej muzyki popularnej. Proszę zapamiętać tę datę, bo ten występ będzie się wspominało latami. Marcin Cichoński z Dziennik.pl nie wahał się pisać, iż I dla fanów i dla artystów było to święto, które miało także charakter swego rodzaju manifestacji. Pokazania i udowodnienia, że można, że polska muzyka weszła na poziom światowy, a jedyne ograniczenia, to te w naszych głowach

Reklama

W odpowiedzi na zapotrzebowanie ze strony fanów, Artysta postanowił zorganizować dwa dodatkowe koncerty, zaplanowane na czerwiec przyszłego roku, zapowiadając jednocześnie nowy materiał koncertowy i pracę nad nowym albumem.

Pierwszy koncert odbędzie się 13 czerwca 2020 roku na Stadionie Energa w Gdańsku, a drugi 20 czerwca 2020 roku we Wrocławiu, na Stadionie Wrocław.

Jak mówi sam Dawid, tym razem biletów nie powinno zabraknąć, ale biorąc pod uwagę fakt, że na przestrzeni ostatnich lat wszystkie koncerty Artysty miały status wyprzedanych, można być pewnym, że chętnych będzie bardzo dużo.

Na pytania o gości i repertuar Dawid dodaje: Będziemy stopniowo odkrywać karty w przyszłym roku, ale już dzisiaj wiemy, że na pewno uda nam się zaskoczyć fanów