Dyrektor artystyczny wydarzenia Artur Tylmanowski przesłał mediom oświadczenie współorganizatora, agencji Arto-Music&Media, w którym „z przykrością” zawiadamiają o odwołaniu „z niezrozumiałych” dla nich przyczyn przez Centrum Kultury i Sportu w Cieszanowie tegorocznej edycji Cieszanów Rock Festiwal 2020 online, która miała się odbyć w sierpniu.

Reklama

"Mimo długich rozmów i negocjacji z Centrum Kultury i Sportu w Cieszanowie oraz naszych najszczerszych chęci nie udało nam się dojść do porozumienia w zakresie finalizacji tegorocznej - szczególnej edycji CRF online. Zawiedzionych festiwalowiczów i rozczarowanych artystów przepraszamy za zaistniałą sytuację” – napisano w oświadczeniu.

Współorganizatorzy przypomnieli też, że w nowej, internetowej formule, miał się znaleźć m.in. internetowy przegląd zespołów, koncerty, akcje społeczne i konkursy.

Zaznaczyli też, że współtworząc od 2013 roku Cieszanów Rock Festiwalu, czują się zobowiązani do poinformowania festiwalowiczów o tym, że nie udało się im dojść do porozumienia „z nową dyrekcją Centrum Kultury i Sportu w Cieszanowie w zakresie współpracy nad organizacją kolejnych edycji festiwalu i w kwestii zachowania niezależności działania naszej agencji jako współorganizatora tego wydarzenia”.

"Poświęciliśmy wiele lat na budowanie niepowtarzalnej atmosfery CRF i czyniliśmy wszelkie starania, by każda kolejna edycja festiwalu stawała się niezapomnianym przeżyciem i marką samą w sobie. Mieliśmy przy tym precyzyjną wizję tego, w jaki sposób chcemy organizować CRF i jak budować jego odbiór wśród uczestników. Jesteśmy przekonani, że nasza wizja najlepszego festiwalu rockowego w Polsce stała się rzeczywistością w Cieszanowie" – podkreślają.

Poinformowali jednocześnie o zakończeniu współpracy z Centrum Kultury i Sportu w Cieszanowie.

"Zawsze wierzyliśmy, że zachowanie autentyczności i kierowanie się filozofią #cieszanuje, to droga, którą warto iść. Były to dla nas kwestie priorytetowe, co do których nie będziemy w stanie pójść na kompromisy. Z tej przyczyny jesteśmy zmuszeni zakończyć współpracę z Centrum Kultury i Sportu w Cieszanowie. CRF pójdzie teraz własną – oby słuszną drogą" – czytamy w oświadczeniu.

Wyrazili przy tym nadzieję, że nikt nie będzie kwestionował ich wkładu w budowę marki CRF i dziękują wszystkim, którzy uczestniczyli w tworzeniu festiwalu, głównie uczestnikom.

"Byliście z nami na dobre i na złe. To był wspaniały lot! Mamy nadzieję, że bez względu na wszystko, poniesiecie dalej ideę #cieszanuje! Do zobaczenia na festiwalowym szlaku!" – czytamy na zakończenie.

Zachęcają jednocześnie, by w razie wątpliwości i pytań kontaktować się z nimi przez Facebooka lub adres e-maila.