"To dla nas trudny moment. Kolejny w trakcie pandemii. Przez ostatnie kilka miesięcy walczyliśmy i zrobiliśmy bardzo dużo, żeby tegoroczna edycja Open’er Festival się odbyła. Chociaż jesteśmy przekonani, że powrót świata festiwali jest już bardzo blisko, to akurat ten wyścig z czasem przegrywamy" - napisano na stronie internetowej Open'er Festival.

Reklama

Organizatorzy imprezy podkreślili, że chcą, aby "powrót na Open’era był doświadczeniem pełnym". "Żeby to był czas wypełniony muzyką, kulturą, sztuką, rozrywką i zabawą w miejscu, formule i przestrzeni, które dobrze znacie. W skali i o sile, którą wspólnie zbudowaliśmy przez ostatnie 20 lat" - zaznaczyli.

Open’er Festival odbędzie się w przyszłym roku w dniach 29 czerwca – 2 lipca.

Reklama

Kto potwierdził udział?

"Dużą część obecnego line-upu zobaczycie na festiwalu również w przyszłym roku - już teraz swój udział potwierdzili Twenty One Pilots, Michael Kiwanuka, Destroyer, Badbadnotgood oraz Seasick Steve" - zapowiedziano na stronie internetowej festiwalu.

Z powodu pandemii koronawirusa Open'er Festival nie odbył się też w 2020 r. Nową datę wydarzenia wyznaczono na okres między 30 czerwca a 3 lipca 2021 r.

Pierwszy Open'er miał miejsce w Warszawie w 2002 r. Rok później festiwalowe granie przeniosło się do Gdyni na Skwer Kościuszki. W 2006 r. festiwal ponownie zmienił lokalizację na lotnisko w Gdyni-Kosakowie, gdzie odbywa się do dziś.