PRZYJAZD NA BEMOWO

Na bemowskie lotnisko najszybciej i najłatwiej można dotrzeć korzystając z tramwajów. Uruchomiono dodatkowe dwuwagonowe składy linii 5 kursujące na skróconej trasie z metra Młociny. Dodatkowe tramwaje są także na linii 24 kursującej z Gocławka do pętli na Nowym Bemowie (od godz. 12 do 20, kursy co 5 minut). Wybór "24" jest najlepszym rozwiązaniem dla osób, które do stolicy przyjadą pociągiem, gdyż tramwaj zatrzymuje się bezpośrednio przy Dworcu Centralnym. Jak informują urzędnicy kursowanie linii 5 i 24 odbywa się na podstawie specjalnych rozkładów jazdy, które będą na bieżąco korygowane w zależności od frekwencji. Oprócz tego w okolice bemowskiego lotniska dotrzeć można tramwajami linii: 28, 35, 71, a także autobusami 106, 112, 122, 167, 171, 184, 507.

POWRÓT Z KONCERTU

Metro w nocy z soboty na niedzielę będzie jeździło dłużej i częściej: od północy do godz. 2.30 co 5 minut, natomiast od 2.30 do godz. 5 co 15 minut. Uruchomione zostaną także specjalne nocne linie tramwajowe: 909, 924 i 928. Linia 924 będzie łączyła Bemowo z al. Zieleniecką, tramwaj 909 kursować będzie na trasie z Gocławka na Okęcie, natomiast linia 928 odjeżdżać będzie z Metra Młociny w kierunku Bródna. "Dziewięćsetki" będą kursować od godz. 23 do 4.

Aby ułatwić dojazd do najbliższej stacji metra, na trasie Conrada (przystanek na skrzyżowaniu Powstańców Śląskich z ul. Conrada) - Metro Wawrzyszew będą kursować autobusy specjalnej linii oznaczonej logiem metra (M). Częściej jeździły będą również autobusy linii nocnych: N53 (Metro Marymont - Nowodwory) w godzinach 23.30 - 2.30 będzie kursować co 15 minut. Dodatkowe wozy pojawią się także na liniach N01, N02 i N43.

UWAGA! BRAK SPECJALNYCH PARKINGÓW

Tak duże udogodnienia komunikacyjne związane są z brakiem specjalnych parkingów dla uczestników koncertu. Władze Bemowa przekonują jednak, że zapewnienie miejsc parkingowych dla takiej liczby osób jest niemożliwe. "Aby zorganizować parking na około 30 tys. aut potrzebny byłby plac wielkości 70 ha, z olbrzymią liczbą wjazdów i wyjazdów zapewniających odpowiednią wymianę ruchu" - mówi Krzysztof Zygrzak, rzecznik Bemowa. - "Apelujemy do wszystkich osób wybierających się na Bemowo, aby korzystali z komunikacji miejskiej".

Fani, którzy nie będą mieli możliwości pozostawienia auta w domu będą mogli korzystać z otwartych do godziny 2.30 w nocy parkingów "P+R" znajdujących się przy stacjach metra Młociny i Marymont, a także przy ul. Połczyńskiej. Jednak przygotowane przez ZTM miejsca parkingowe to kropla w morzu potrzeb. - Trzy otwarte parkingi "parkuj i jedź" będą wstanie pomieścić 2300 samochodów - mówi Igor Krajnow, rzecznik ZTM-u.

Pewnym rozwiązaniem jest także zostawienie samochodu na parkingach nieczynnych w sobotę hipermarketów Tesco oraz Wola Park (oba przy ul. Górczewskiej). Zmotoryzowani mieszkańcy stolicy muszą także pamiętać, że w dniu koncertu od godziny 16 zamknięta dla ruchu prywatnego będzie ul. Powstańców Śląskich na odcinku od ul. Radiowej do ul. gen. Maczka. Dzięki temu autobusy dowożące fanów na koncert nie utkną w korku i będą mogły bez przeszkód podjechać w pobliże lotniska na Bemowie.

Całkowicie zamknięta jest natomiast ul. Piastów Śląskich, a autobusy linii 122 i 507 zostaną skierowane na trasę objazdową przez Powstańców Śląskich.

p

NA KONCERCIE

Wpuszczanie widzów na teren imprezy trwa od godziny 16, a strefa koncertowa otwarta zostanie 1,5 godziny później. Główna gwiazda wieczoru na scenie powinna pojawić się około godziny 22. Na teren koncertu nie będzie można wnosić żadnych kamer ani aparatów fotograficznych. Z uwagi na bezpieczeństwo obowiązuje także całkowity zakaz wnoszenia napojów, broni, noży, scyzoryków, oraz jakichkolwiek rzeczy o ostrych zakończeniach. Nie będą także wpuszczane osoby w butach o metalowym wykończeniu.

JEŚLI NIE MOŻESZ BYĆ NA BEMOWIE...

Fani artystki, którzy nie dostali biletów na jej sobotni koncert będą mogli spędzić ten wieczór w stołecznych klubach. W Hydrozagadce odbędzie się impreza "Like a Virgin", podczas której grane będą największe przeboje gwiazdy. Podobne atrakcje dla fanów Madonny organizuje także klub Zwiążmnie. Tam oprócz klasyków będzie można usłyszeć mniej znane kawałki i ciekawe remiksy.

Szczegółowe zmiany w kursowaniu środków komunikacji miejskiej w Warszawie znajdziecie tutaj