GOGOL BORDELLO w Polsce

- 8 grudnia - Warszawa, klub Stodoła, wstęp 85 zł (w dniu koncertu 95 zł), sprzedaż: www.eventim.pl, www.ticketpro.pl, www.ticketonline.pl
- 9 grudnia - Kraków, klub Rotunda, wstęp 85 zł (w dniu koncertu 95 zł) / sprzedaż: www.ticketpro.pl, eventim.pl, shortcut.pl


Gogol Bordello to doskonała mieszanka ognistego punk rocka oraz muzyki cygańskiej, zespół znany ze wspólnych występów z Flogging Molly, Primusem czy grupą Cake. W bogatym instrumentarium Gogol Bordello (saksofon, akordeon, skrzypce, perkusja) słychać różnorodne wpływy - od Beli Bartoka po Sonic Youth. Muzyka Gogol Bordello jest, jak widać, niezwykle eklektyczna - po ich koncertach można spodziewać się absolutnie wszystkiego.

Gogol Bordello i inne kabarety >>>

Liderem założonej w 1999 roku formacji jest pochodzący z Ukrainy Eugene Hütz, który oprócz muzykowania zajmuje się także aktorstwem (ostatnio wystąpił m.in. w debiucie reżyserskim Madonny "Mądrość i seks" - film na polskie ekrany wszedł 7 sierpnia).

Muzyka formacji zainspirowana jest cygańskim folkiem, co pozostaje w związku z podstawowym składem grupy, w którym grają imigranci z Europy Wschodniej. Pierwszy singiel Gogol Bordello ukazał się w roku 1999, od tamtego czasu ukazały się cztery płyty. Od 2005 formacja nagrywa dla uznanej wytwórni SideOneDummy Records.

Za najlepszy krążek - najpełniej oddający żywiołowy charakter muzycznego oblicza Gogol Bordello - uznawany jest album "Super Taranta!" (2007). W 2010 roku ukaże się nowy album grupy - piosenek z tego krążka można przedpremierowo spodziewać się podczas polskich koncertów. 8 grudnia w warszawskiej Stodole, a dzień później w krakowskiej Rotundzie.

p