W sierpniu na oficjalnym profilu Milesa Daviesa a na portalu Facebook można słuchać propozycji utworów i głosować na nie klikając w "Lubię to". Utwory, które otrzymają najwięcej głosów znajdą się na specjalnym albumie, którego wydanie planowane jest jeszcze w tym roku.

Reklama

Ponadto, wytwórnia zaprasza wszystkich do przesyłania propozycji tytułu albumu i zaprojektowania okładki tej płyty. Propozycje tytułu należy przesyłać na adres miles.davis@sonymusicartists.com z dopiskiem w temacie "ALBUM TITLE". Natomiast projekty okładek na adres: miles.davis@sonymusicartists.com w temacie wpisując "ALBUM ARTWORK".

Tymczasem, już 19 września wszyscy fani geniuszu Milesa Daviesa będą mogli sięgnąć po wyjątkowe wydawnictwo "MILES DAVIS QUINTET LIVE In Europe 1967 The Bootleg Series Vol.1" zawierające zapis trzech koncertów z europejskiej trasy Milesa Davisa wraz z towarzyszącą mu grupą w składzie: Wayne Shorter - saksofon tenorowy, Herbie Hancock - fortepian, Ron Carter - kontrabas oraz Tony Williams - perkusja.

Fascynująca muzyka artysty zarejestrowana została 28 października 1967 roku w Antwerpii, 2 listopada 1967 roku w Kopenhadze oraz 6 listopada 1967 roku w Paryżu. Można na niej usłyszeć po raz pierwszy niezwykle rzadkie wersje utworów: "Agitation" oraz "Footprints" które nie były do tej pory nigdzie dostępne. Zapis prawie godzinnego koncertu z Kopenhagi nigdy nie był dostępny na rynku, jest więc to niezwykły rarytas dla fanów Davisa.