Grupę Franz Ferdinand ostatni raz można było zobaczyć na scenie w grudniu 2010 roku, kiedy pojawili się jako goście specjalni na festiwalu All Tomorrow Parties, zarządzanym przez ich starszych kolegów z Belle & Sebastian. Po roku przerwy wracają do koncertowego życia i zagrają na kilku letnich festiwalach. W Polsce jako headliner Heineken Open'er 2012. Na ten rok zapowiedziana jest premiera czwartego albumu kwartetu, ale tym razem muzycy do końca chcą zachować jak najwięcej tajemnic dotyczących brzmienia i pomysłów. Próbkę nowego materiału dostaniemy zapewne na początku lipca, kiedy formacja wystąpi w Gdyni.

Reklama

SBTRKT – młodzieniec ukrywający się za różnokolorowymi plemiennymi maskami – to naprawdę Aaron Jerome, który w ciągu ledwie roku stał się jednym z najgorętszych twórców na scenie elektronicznej. Zaczynał jako DJ w londyńskim klubie Plastic People, ale dość szybko zainteresował się także produkcją. Pierwsze dwa single podpisane pseudonimem SBTRKT pojawiły się już w 2009. Następny przyniósł kontrakt z wytwórnia Young Turks (firma-córka XL Recordings), kilka singli, remix dla M.I.A. oraz znakomitą EP-kę "Step In Shadows". Udany rok SBTRKT kończył udziałem na składance Modeselektor i remiksem ich utworu.

Julia Marcel pojawi się ze swoją najnowszą płytą "June" promowaną przez popularny singel "Matrioszka", w którym przepięknie słychać inspiracje Kate Bush. Ostatnio artystka wyróżniona została Paszportem "Polityki".

Wcześniej udział potwierdzili Björk, Justice i The xx. Bilety dostępne są w cenach: karnety czterodniowe (4-7 lipca) - 370 złotych; karnety czterodniowe z polem namiotowym - 410 złotych; bilety dwudniowe (6-7 lipca)- 290 złotych; bilety dwudniowe z polem namiotowym - 330 złotych; bilety jednodniowe - 165 złotych.