Polacy pokochali Gotye. Jego singiel z piosenką "Somebody That I Used To Know" jest na pierwszym miejscu ogólnopolskiej listy radiowej, na pierwszym miejscu Listy Przebojów Trójki, oraz na pierwszym miejscu w empik.com, merlin.pl i iTunes.

Reklama

Teraz okazuje się, że album "Making Mirrors" już w dniu premiery okrył się platyną. Jednak sukces Gotyego w Polsce nie powinien nikogo dziwić. Po tym jak w czerwcu zeszłego roku w ciągu zaledwie trzech tygodni piosenka "Somebody That I Used To Know" zanotowała 4 mln odsłon w serwisie YouTube, Gotye, właściwie Wally De Backer, stał się gwiazdą światowego formatu. Obecnie przebój odsłuchano na YouTube ponad 43 mln razy.

Gotye to belgijski muzyk i tekściarz od lat żyjący w Australii. Artysta wydał do tej pory cztery albumy, a jego dyskografię zamyka właśnie od dzisiaj będący w sprzedaży"Making Mirrors".

Gotye jest obecnie w trasie koncertowej. Tournee rozpoczął koncertem w Auckland w Nowej Zelandii a zakończy 22 kwietnia w Kalifornii. Na występ w naszym kraju, Polscy fani będą musieli niestety jeszcze poczekać.