Pięć lat przyszło czekać fanom Edyty Górniak na jej najnowszy album. W ostatnim czasie w życiu piosenkarki zaszło wiele zmian, które nie pozwalały skupić się jej na tworzeniu muzyki.

Reklama

W 2010 roku w polskich mediach huczało od doniesień na temat rozwodu piosenkarki z Dariuszem Krupą. Jednak nie tylko w sferze prywatnej wokalistka przeżywała trudny okres. Piosenkarka przez rok pracowała z menedżerką gwiazd – Mają Sablewską, ale ich współpraca nie przyniosła żadnych efektów i ostatecznie panie rozeszły się na początku 2011 roku.

Od tej pory wokalistka działała na własną rękę. Zaczęła samodzielnie pracować nad nowymi utworami. W czerwcu ukazał się jej nowy singiel "On the Run". Następnie sama wyreżyserowała teledysk do kawałka "Teraz-tu", który był przedsmakiem najnowszej płyty artystki.

W końcu, po latach, Górniak wydaje nowy album. "My" ma swoją premierę w walentynki. Tymczasem w sieci posłuchać już można singla "Nie zapomnij", który cieszy się przychylnymi opiniami internautów. "Jak narkotyk, wciąga niesamowicie", "Wreszcie coś dobrego i polskiego" – piszą użytkownicy portalu YouTube.

Edyta Górniak debiutowała na Festiwalu w Opolu, gdzie zdobyła wyróżnienie za wykonanie piosenki "Zły chłopak" z repertuaru Lory Szafran. Od tego czasu Górniak występowała w najsłynniejszym polskim musicalu "Metro", nagrywając też m.in. z Piotrem Rubikiem.

Reklama

Przełomowym momentem w karierze piosenkarki był jej występ w konkursie Eurowizji w 1994 roku. Górniak reprezentowała Polskę z piosenką "To nie ja", z którą zajęła drugie miejsce, przegrywając rywalizację jedynie z Irlandczykami, gospodarzami konkursu.

Reklama

Po sukcesie na Eurowizji, Górniak wydała debiutancki album "Dotyk", za który została nagrodzona nagrodą Fryderyka. W kolejnych latach gwiazda starała się zaistnieć na światowym rynku muzycznym. Podpisała kontrakt z wytwórnią EMI International. W 1997 roku wydała swój pierwszy anglojęzyczny album "Edyta Górniak", który zdobył umiarkowaną popularność. W między czasie piosenkarka nagrała w duecie z Mietkiem Szcześniakiem "Dumkę na dwa serca" do filmu Jerzego Hoffmana – "Ogniem i Mieczem".

W kolejnych latach wydała jeszcze trzy płyty – "Perła", na której znalazły się takie przeboje, jak "Nie proszę o więcej" i "Jak najdalej", anglojęzyczny album - "Invisible", oraz E-K-G".

"My" to piąty album studyjny w dyskografii Edyty Górniak.

Edyta Górniak dołączyła do grona gwiazd, które 3 lutego wystąpią podczas piątej gali rozdania nagród Viva Comet 2012. Artystka dostała nominację w aż czterech kategoriach: Przebój Roku, Teledysk Roku za utwór "Teraz Tu" oraz Image Roku i Artystka Roku.