Książka zawiera 700 ilustracji, w tym 300 w kolorze. Wiele ze zdjęć zostało pobranych z archiwum brytyjskiego tabloidu "Daily Mirror", który zawiera największą kolekcję prasowych fotografii The Rolling Stones. – To nasza historia z 50 fantastycznych lat – podkreślają Mick Jagger, Keith Richards, Ronnie Wood i Charlie Watts we wspólnym oświadczeniu.

Reklama

– Zaczynaliśmy, jako bluesowy zespół grając w małych klubach. Pięćdziesiąt lat później nasi fani wypełniają największe stadiony na świecie. Wtedy nikt z nas nie mógł nawet śnić o takim sukcesie – dodają muzycy.

Książka, wydana przez Thames & Hudson w Wielkiej Brytanii, jest częścią obchodów 50. rocznicy legend rock and rolla. Jednak fani domagają się przede wszystkim kolejnej trasy koncertowej.

Podczas gdy niektórzy członkowie grupy zapowiedzieli, że nowa trasa jest całkiem prawdopodobna, jak na razie grupa nie wydała żadnego oficjalnego oświadczenia w tej sprawie. Niejasne są też relacje pomiędzy Keithem Richardsem i Mickiem Jaggerem. Kontakty pomiędzy dwoma głównymi Rolling Stonesami oziębiły się od czasu, gdy w 2010 roku Richards w mało pochlebnym świetle przedstawił Jaggera w swoim pamiętniku "Life".

Fotograficzna biografia The Rolling Stones zawierać będzie słowa komentarzy od muzyków, ich prasowe zdjęcia oraz fotografie z pierwszej w historii zespołu sesji zdjęciowej autorstwa Philipa Townsenda. Koszt 352-stronicowego albumu "The Rolling Stones: 50" to około 150zł.

(news.yahoo.com)

Reklama