Pierwszy występ George'a Michaela w ramach wznowionego europejskiego tournee "Symphonika: The Orchestral Tour" odbędzie się 4 września w Wiedniu. Koncert w stolicy Austrii miał odbyć się 21 listopada ub. roku, ale w ostatniej chwili został odwołany z powodu złego stanu zdrowia Michaela. Piosenkarz trafił do miejscowego szpitala z zapaleniem płuc i ostrą niewydolnością oddechową. W podziękowaniu za wspaniałą opiekę medyczną, piosenkarz przekazał personelowi szpitala tysiąc zaproszeń na swoje show.

Reklama

Chciałbym skorzystać z okazji i podziękować w pierwszej kolejności lekarzom i pielęgniarkom, którzy uratowali moje życie i otoczyli wspaniałą opieką. Dziękuję również wszystkim moim fanom, rodzinie i przyjaciołom za ich wsparcie i miłość – napisał George Michael w swoim oświadczeniu. – Czekam na was z niecierpliwością na najbliższych koncertach – dodał.

George Michael 9 września wystąpi z kolei w Palais Garnier Opera House w Paryżu, a 29 września odbędzie się natomiast jeden z czterech zaplanowanych koncertów w londyńskim Royal Albert Hal. Organizatorzy zaznaczają, że bilety z ubiegłoroczną datą zachowują ważność.

Trasa koncertowa "Symphonika: The Orchestral Tour", która wkrótce zostanie wznowiona, miała być wielkim powrotem Georga Michaela na scenę po 3-letniej przerwie. Brytyjczyk planował zagrać kilkadziesiąt koncertów w towarzystwie orkiestry symfonicznej, ze swoimi największymi przebojami w nowych aranżacjach oraz kompozycjami innych artystów. Przerwane chorobą tournee wystartowało 22 sierpnia ub. roku w Czechach, a wielki finał miał odbyć się w Wielkiej Brytanii. Przed hospitalizacją muzyk zdążył wystąpić na otwarciu Stadionu Miejskiego we Wrocławiu.

(news.yahoo.com)