Jak wszyscy wiemy, mam najlepszych fanów na świecie – to dla was! – tak Justin Bieber dziękował za oddane głosy i wygraną w najważniejszej dla artystów kategorii – Fun Choice Award. Piosenkarz nie mógł być obecny na gali wręczenia nagród kanadyjskiego przemysłu muzycznego w Ottawie, dlatego puszczone zostało wcześniej przygotowane nagranie z przemówieniem muzyka.

Reklama

Drugim wielkim zwycięzcą Juno Awards okazał się kanadyjski wokalista Michael Buble, który albumem "Christmas" wywalczył statuetkę za album roku. Muzyk pokonał w tej kategorii m.in. Avril Lavigne i... Justina Biebera.

Wyróżnienie w kategorii międzynarodowy album roku powędrowało natomiast do brytyjskiej piosenkarki Adele za album "21". Wśród pokonanych w tej kategorii znaleźli się: Coldplay, Lamfao, Lady Gaga i Rihanna.

Podczas 41. gali Juno Awards triumfowała także Kanadyjka Feist, okrzyknięta artystą roku oraz gwiazda hip-hopu Drake, w kategorii rapowe nagranie roku.

Juno Awards przyznawane są kanadyjskim artystom za wybitne osiągnięcia w branży muzycznej od 1970 roku. Zwycięzcy wybrani są przez członków kanadyjskiego Recording Academy of Arts and Sciences lub grupę ekspertów, w zależności od nagrody.