Zdjęcie 32-letniej wówczas Madonny, zostało zrobione w 1990 roku przez Stevena Meisela, jednego z najbardziej wpływowych fotografów w branży mody i autora zdjęć do książki wokalistki pt. "Seks".

Reklama

Fotografia przedstawia piosenkarkę leżącą na łóżku z wyeksponowanymi piersiami, owiniętą skrawkiem białego prześcieradła, które przysłania jedynie dolną część ciała. Madonna z tlenionymi, kręconymi włosami, ciemnym makijażem oczu i papierosem w ustach, przypomina na zdjęciu symbol seksu lat 50., Marilyn Monroe.

Zdjęcie wielkości 21,5 na 19 cali (czyli ok. 55 cm x 48 cm) zostanie sprzedane 8 maja w Nowym Jorku przez najbardziej renomowany brytyjski dom aukcyjny, Bonhams. Właściciel fotografii, którym jest obecnie jedna z nowojorskich galerii, przewiduje, że zostanie ona sprzedana nawet za 5 tys. funtów.

To jest absolutnie wspaniały obraz, pełen pięknych odcieni szarości. Nie jest to zwykła czarno-biała fotografia. Jest tu także kolor szary i srebrny. Zdjęcie zostało zrobione w czasach, kiedy Madonna pozowała wielu fotografom z całego świata – powiedziała Judith Eurich z domu aukcyjnego Bonhams.