O nagrodę główną SuperPremier 49. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej rywalizowali Jula, Enej, Olek Klepacz, Monika Kuszyńska, Janusz Radek, Dorota Miśkiewicz, Łukasz Zagrobelny, duet Piotr Kupicha i Marcin Kindla, K.A.S.A. oraz zespół Bracia. Największe uznanie publiczności zaskarbił sobie grający folkowo-rockową piosenkę "Skrzydlate ręce" zespół Enej.

Reklama

Wokalista i akordeonista grupy Piotr Sołoducha podkreślił, że nagroda na festiwalu w Opolu to dla zespołu Enej zaskoczenie i wielkie wyróżnienie. – Znaleźliśmy się w tym konkursie w gronie znakomitych artystów – my, młody zespół, który od zaledwie roku robi trochę zamieszania na polskiej scenie muzycznej. No i od razu zdobyliśmy nagrodę – mówił Piotr Sołoducha.

W konkursie SuperJedynek dwie z głównych nagród przypadły Sylwii Grzeszczak. Telewidzowie uznali ją SuperArtystką, a jej płycie "Sen o przyszłości" przyznali tytuł SuperAlbumu. – Te nagrody mnie uskrzydlają – stwierdziła wzruszona wokalistka po odbiorze statuetek.

Sebastian Karpiel-Bułecka został w sobotę uznany SuperArtystą i odebrał SuperJedynkę za piosenkę "Boso" w kategorii SuperPrzebój. Wokalistka grupy Zakopower powiedział, że nagroda zdobyta w Opolu to spełnienie jego marzeń. Dodał, że wszystkie zdobywane przez zespół nagrody są cenne, ale szczególnie dużo znaczą te przyznawane przez publiczność. – Najważniejsze, że ludzie lubią Zakopower i słuchają naszej muzyki. W końcu gramy przede wszystkim dla ludzi – skwitował Sebastian Karpiel-Bułecka.

Ania Rusowicz dostała nagrodę dziennikarzy akredytowanych przy 49. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej a Grand Prix tegorocznego festiwalu w Opolu odebrał kompozytor i pianista Jerzy Derfel.

Reklama

Sobotni wieczór festiwalowy zakończył Kabaret-Tym i SuperTeam z udziałem m.in. Stanisława Tyma, Krystyny Jandy, Janusza Gajosa, Wiktora Zborowskiego i Macieja Stuhra.