"Cudawianki" rozpoczną się w południe, a zakończą po północy. Poszczególne punkty imprezy będą miały miejsce w kilku położonych w centrum miasta, blisko siebie, punktach, w tym na plaży Śródmieście, Parku Rady Europy czy Alei Topolowej.

Reklama

W ramach imprezy chętni będą mogli wziąć udział w licznych warsztatach, w tym np. wyplatania wianków, tworzenia exlibrisów, sitodruku czy projektowania znaczków, które można przypinać do ubrań. Specjaliści pokażą też, jak zbudować prosty instrument muzyczny z przedmiotów codziennego użytku – puszek, butelek, sznurków, gumek, sprężyn czy rurek.

Zainteresowani będą mogli w towarzystwie przewodników zwiedzić miasto.

W programie imprezy są też uliczne pokazy i treningi z udziałem polskich tancerzy i beatboxerów pochodzących z Trójmiasta. Wystąpi m.in. tancerz – finalista programu "Mam Talent"Lipskee.

Będzie można zagrać w gry planszowe czy frisbee. W programie jest też wspólne malowanie falochronu oraz turniej gry w kapsle. Z myślą o dzieciach w przygotowano też tzw. Kids Corner, czyli miejsce, w którym na maluchy czekają różne zabawy, w tym układanie klocków czy warsztaty tworzenia baniek mydlanych.

W Parku Rady Europy powstanie Strefa Relaksu, w której zaplanowano zajęcia jogi i muzykoterapii oraz zabawy literackie – kalambury, quiz, gry dla młodych czytelników oraz czytanie fragmentów książek.

W ramach imprezy obejrzeć też będzie można w towarzystwie twórców dziewięć zabawnych instalacji, które staną na gdyńskim bulwarze. Wśród ulicznych dzieł znajdą się m.in. wielka łódka origami czy ogromny koń na biegunach, a w wodzie przy bulwarze pływać będzie "wyciągnięty z dna morza korek bałtycki".

O godz. 19 rozpocznie się blok koncertów. Wystąpią polskie zespoły Sofa oraz Fisz Emade, brytyjska wokalistka Ebony Bones, a na koniec zagra Tricky – brytyjski twórca trip-hopu znany ze współpracy z zespołem Massive Attack i twórczości solowej oraz wielu projektów muzycznych z udziałem międzynarodowych gwiazd. Po koncercie w niebo zostaną wypuszczone pomalowane wcześniej przez publiczność lampiony.

Reklama