Dzieło powstaje z okazji 25-lecia wydawnictwa. Na film złoży się ponad 40 wywiadów, które reżyser przeprowadził osobiście. Rozmawiał z powiernikami króla popu, choreografami, muzykami i innymi współpracownikami wokalisty, a także ze współczesnymi muzykami zainspirowanymi płytą z 1987 roku, w tym z Kanye Westem, Mariah Carey, Cee Lo Greenem czy Sheryl Crow. Wywiady przeprowadzono również z Martinem Scorcese czy Joe Pytką, którzy nakręcili minifilmy do piosenek z albumu.

Reklama

– Jestem kimś więcej niż wielkim fanem Michaela Jacksona – komentuje Spike Lee. – Ponieważ miałem okazję go poznać, bardzo zależy mi na pielęgnowaniu jego dziedzictwa. Pracując nad tym dokumentem, odkryłem, co sprawiło, ze "Bad" było tak wielką rzeczą – kamieniem milowym jego kariery i symbolem tamtych czasów.

18 września, właśnie z okazji 25-lecia albumu "Bad", ukaże się jubileuszowe wydawnictwo "Bad 25" wzbogacone o koncertowe DVD oraz niepublikowane nagrania.

"Bad" był trzecim longplayem Michaela Jacksona, za którego produkcję odpowiadał Quincy Jones. Dzieło oryginalnie ukazało się 31 sierpnia 1987 roku.