Tegoroczna edycja, zapowiadana jako największa z dotychczasowych, zbiegnie się z 35. rocznicą śmierci króla rock'n'rolla. Organizatorzy "Tygodnia Elvisa" przygotowali zestaw koncertów, prelekcji oraz wieczorków tematycznych, upamiętniających legendarnego piosenkarza.

Reklama

"Elvis Week" zainauguruje koncert wiodących muzyków Memphis, którzy czerpią inspirację z dokonań Presleya. Dochód z koncertu zostanie przekazany na rzecz Memphis Music Foundation. W kolejnych dniach uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w wykładach na temat wpływu Elvisa na popularyzację muzyki gospel, zwiedzić jego posiadłość w Graceland, obejrzeć filmy kinowe z jego udziałem oraz posłuchać wspomnień osób, które miały okazję współpracować z Presleyem. "Tydzień Elvisa" zamknie wyjątkowy koncert "Elvis 35th Anniversary Concert". Na ogromnym telebimie zostaną wyświetlone oryginalne koncertowe wykonania utworów Presleya, do których na żywo zagrają i zaśpiewają m.in.: muzycy Memphis Symphony Orchestra oraz wokalistki soulowego zespołu The Sweet Inspirations. W koncercie wezmą również udział: była żona gwiazdora, Priscilla oraz jego córka, Lisa Marie.

Z okazji obchodów "Tygodnia Elvisa" wydano także płytę "I Am An Elvis Fan", zawierającą 21 ulubionych piosenek wielbicieli króla rock'n'rolla.

Elvis Aaron Presley w swojej 24-letniej karierze wylansował 18 hitów numer jeden i wystąpił w 31 filmach. Nazywany królem rock'n'rolla nie ograniczał się tylko do tego gatunku muzycznego; jego późniejsze albumy zawierały elementy popu, country i bluesa. Był również propagatorem pieśni gospel. Do dnia dzisiejszego sprzedano ponad 600 milionów płyt Elvisa Presleya, a on sam zyskał status ikony popkultury.