Koncerty odbędą się w arenie O2 we wschodnim Londynie zdolnej pomieścić 20 tys. widzów oraz w ośrodku Barclays w nowojorskiej dzielnicy Brooklyn.

Reklama

Po raz ostatni Rolling Stonesi grali w oryginalnym składzie w 2007 roku w ramach światowego tourn,e "A Bigger Bang". Tym razem z okazji jubileuszu muzycy, których łączny wiek wynosi 273 lata, mają wypuścić nowy album, trzydziesty z rzędu pierwszy od albumu "A Bigger Bang" z 2005 r.

Według pogłosek przygotowuje go francuski producent Don Was. Album poprzedzi ich nowe światowe tourn,e zaplanowane na 2013 r.

Za datę powstania zespołu, początkowo pod nazwą Rollin' Stones (bez "g") przyjmuje się 12 lipca 1962 r., gdy wystąpił on z pierwszym koncertem w londyńskim klubie Marquee w zastępstwie innej grupy.

W październiku swoją premierę w telewizji BBC i HBO oraz w kinach będzie miał dokumentalny film o zespole zatytułowany "Crossfire Hurricane" (dosł. huragan schwytany w krzyżowym ogniu). Znajdą się w nim m. in. sceny z koncertu Rolling Stonesów w Warszawie w 1967 r. Po raz drugi zespół koncertował w Polsce w Chorzowie w 1998 r.

Reklama

Ostatnio zespół został uhonorowany wystawą fotograficzną w Somerset House w Londynie.