Wydawnictwo Little Brown, które opublikuje wspomnienia Carlosa Santany zapewnia, że książka nie będzie typową autobiografią – gitarzysta swoimi wspomnieniami ma zainspirować czytelników do poszukiwania "świętości, łaski i boskości" w otaczającym świecie oraz w sobie samych.

Carlos Santana poświęci sporo miejsca osobom, które wywarły wpływ na jego życie. Wśród nich znajdzie się Cesar Chavez, Amerykanin meksykańskiego pochodzenia i jedna z czołowych postaci w walce o prawa obywatelskie i sprawiedliwość społeczną w Stanach Zjednoczonych oraz Desmond Tutu, anglikański biskup z Południowej Afryki, który wsławił się jako przeciwnik apartheidu.

Wielbiciele Santany odnajdą w jego książce również garść anegdot z życia scenicznego artysty. Muzyk opowie o współpracy z Milesem Davisem, B.B. Kingiem, Erikiem Claptonem czy Herbiem Hancockiem. Smaczki zakulisowe powinny zadowolić wszystkich, lubujących się w prywatnych życiorysach gwiazd.

Autobiografia 65-letniego Carlosa Santany ukaże się nie wcześniej niż w 2014 roku i jej pierwszy nakład wydrukowany zostanie najpierw w językach angielskim i hiszpańskim.