Morrissey był o krok od podpisania umowy z wytwórnią Sony, ale nie odpowiadały mu zaproponowane warunki finansowe. – Z umowy wynikało, że będę sam musiał pokryć koszta nagrania płyty, promocji oraz dystrybucji a dochód ze sprzedaży pójdzie w większości na konto wytwórni – żali się były wokalista The Smiths.

Reklama

53-letni artysta zdaje sobie sprawę ze swojego położenia i statusu weterana rocka, który jest w stanie zapełnić sale koncertowe, grając największe przeboje, ale którego płyty są kupowane tylko przez grono wiernych fanów. – Akceptuję ten stan rzeczy – deklaruje Morrissey.

Steven Patrick Morrissey należy do grona najważniejszych wokalistów w historii muzyki brytyjskiej. Obdarzony jest niezwykłej barwy głosem, przechodzącym płynnie od barytonu do falsetu. Jako frontman zespołu The Smiths nagrał w latach 1984-87 cztery albumy studyjne, które wyznaczyły kanon brytyjskiego rocka i ustawiane są przez tamtejszą prasę muzyczną na równi z twórczością The Beatles. Po rozpadzie grupy rozpoczął w 1988r. karierę solową. Dziś ma na koncie 9 autorskich płyt i pozycję jednego z najbardziej wpływowych artystów świata, którym inspirują się takie zespoły, jak U2 czy Oasis. Morrissey od lat promuje wegetarianizm.