Lista nominowanych do otrzymania członkostwa w Songwriters Hall Of Fame składa się z 24 pozycji – pierwszą połowę zajmują twórcy piosenek, piszący dla rozmaitych wykonawców a drugą połowę autorzy, którzy są jednocześnie wykonawcami.

Reklama

Do pierwszej grupy zakwalifikował się m.in.: Rick Nowels, autor takich przebojów, jak śpiewany przez Belindę Carlisle "Heaven Is A Place On Earth" czy "One and One", który wszedł do repertuaru Edyty Górniak i Roberta Milesa. Nowels pisał również piosenki do spółki z takimi tuzami światowej sceny, jak Madonna i Stevie Nicks.

Linda Perry, była liderka popularnej w latach 90. formacji 4-Non Blondes otrzymała nominację za autorstwo takich hitów, jak "Beautiful" Christiny Aguilery czy "Get The Party Started" Pink.

W drugiej grupie nominowanych znalazły się takie nazwiska branży muzycznej, jak B.B. King, Elvis Costello, Annie Lennox i Dave Stuart czyli Eurythmics, Steven Tyle i Joe Perry z Aerosmith oraz Steve Winwood i Bobby Womack.

Songwriters Hall of Fame, czyli Salon Sławy Autorów Piosenek z siedzibą w Nowym Jorku, jest organizacją utworzoną w 1969 r. przez autora piosenek Johnny Mercera i pracowników muzycznego publishingu- Abe Olmana i Howie Richmonda. Celem organizacji jest honorowanie wkładu autorów piosenek w rozwój muzyki jako sztuki oraz wspieranie młodych twórców. Aktualnie członkostwo w Salonie Sław posiada ponad 300 artystów, do których należą takie sławy, jak Bob Dylan, Paul McCartney, John Lennon, Sting, Dolly Parton czy Carole King.

Reklama