Teledysku do utworu "Looking Hot" zespół No Doubt oparł na zabawie w kowbojów i Indian. Z pozoru niewinne igraszki zinterpretowano, jako jawną dyskryminację Indian. Organizacja Rdzennych Amerykanów potępiła wideoklip, jako uwłaczający indiańskim kobietom. – W swoim teledysku No Doubt robią z Indianki zwyczajny obiekt seksualny – skomentował "Looking Hot" jeden z przedstawicieli organizacji i zapowiedział wniesienie pozwu sądowego przeciwko zespołowi oraz ich wytwórni Interscope.

Reklama

Tuż po oświadczeniu ORA teledysk został zdjęty z anteny telewizyjnej oraz usunięty z oficjalnego kanału YouTube No Doubt. Zespół na swojej stronie internetowej odniósł się do skandalu. – Nie chcieliśmy nikogo urazić. Jesteśmy zespołem wielokulturowym i cenimy sobie różnorodność. Nasz teledysk nie miał na celu umniejszać wartości Indian, ich kultury i historii – czytamy. I dalej: – Najmocniej przepraszamy rdzennych Amerykanów oraz wszystkich, którzy poczuli się dotknięci.

Teledysk do utworu "Looking Hot" nakręcono w październiku w kalifornijskim Santa Clarita. Za reżyserię odpowiadała Melina Matsoukas, autorka prowokacyjnego wideoklipu Rihanny "We Found Love", któremu we wrześniu przyznano statuetkę MTV Video Music Award w kategorii "Teledysk roku".

Nagranie "Looking Hot" jest drugim singlem promującym pierwszy od 11 lat studyjny album No Doubt "Push And Shove".