Reklama

O 17.00 w Pałacu Kultury i Nauki zostanie otwarta wystawa poświęcona Led Zeppelin. A pięć godzin później (dokładnie o 22.12) fani supergrupy spotkają się pod budynkiem PKiN, by wykonać pamiątkowe zdjęcia. Impreza pod hasłem "Celebration Day" odbędzie się również w warszawskim Hard Rock Cafe.

10 grudnia 2007 roku grupa Led Zeppelin pojawiła się na scenie w londyńskiej O2 Arena jako główna gwiazda koncertu ku pamięci drogiego przyjaciela i założyciela Atlantic Records, Ahmeta Erteguna. Do Johna Paula Jonesa, Jimmy'ego Page'a i Roberta Planta, dołączył wówczas Jason Bonham, syn zmarłego oryginalnego perkusisty Johna Bonhama. Razem wykonali 16 piosenek z dorobku grupy, w tym "Whole Lotta Love", "Rock And Roll", "Kashmir" czy "Stairway To Heaven". Choć o bilety starało się aż 20 milionów ludzi, pierwszy koncert zespołu od 27 lat miało okazję obejrzeć tylko 18 tysięcy szczęśliwców, którzy zdobyli wejściówki dzięki międzynarodowej loterii.

Od 19 listopada zapis tego wydarzenia będzie dostępny w różnych formatach wideo i audio. Fani Led Zeppelin mogą oni zaopatrzyć się między innymi tylko w wersję dźwiękową na dwóch krążkach CD, w wydanie na dwóch CD i pojedynczym DVD zapakowanych na dwa sposoby (CD digipack, DVD digipack), w 2CD wraz z Blu-ray, (także w dwóch rodzajach opakowań), w opcji 2CD/Blu-ray/DVD oraz w formacie Blu-ray Audio (48K 24 bit PCM stereo, DTS-HD Master Audio 5.1 surround sound), oraz troszkę później w wersję na trzech 180 gramowych płytach vinylowych. Zainteresowani kulisami "Celebration Day" mogą wybierać pomiędzy wersją 2CD/2DVD lub Blu-ray/DVD/2CD (a na nich m.in. Led Zeppelin podczas prób w Shepperton Studios).