Książka "Dave Gahan. Depeche Mode" poprowadzi czytelników od niespokojnego dzieciństwa Dave'a Gahana, przez jego dziką młodość w rodzinnym Essex, aż po olbrzymi sukces i wkroczenie do panteonu gwiazd światowego show-biznesu.

Reklama

Na kartach biografii autor Trevor Baker ukazuje nie tylko blaski sławy, ale przede wszystkim jej cienie, które doprowadziły Dave'a Gahana na skraj załamania nerwowego. Czytelnik zmierzy się z demonami, które miotały artystą, pozna koleje jego drogi powrotnej do formy oraz dowie się, jak obecnie wygląda codzienność 50-letniego "boga rocka".

Książka "Dave Gahan. Depeche Mode" umili fanom grupy okres oczekiwania na kolejny, trzynasty już album w jej dorobku, który na rynek ma trafić w kwietniu 2013 r. Nad krążkiem zespół pracował wraz z producentem Benem Hillierem, który odpowiedzialny był za brzmienie poprzednich dwóch płyt zespołu: "Playing The Angel" z 2007 r. i "Sounds Of The Universe" z 2009 r. Tradycyjnie już rolę głównego kompozytora obrał Martin Gore, ale kilka utworów napisał także wokalista Dave Gahan.