W nagraniu piosenki "Uwaga, uwaga", dedykowanej Janinie Ochojskiej, założycielce Polskiej Akcji Humanitarnej, wzięli udział m.in. Kuba Badach, Urszula Dudziak, Anna Maria Jopek, Anita Lipnicka, Dorota Miśkiewicz, Krzysztof Napiórkowski, Stanisław Soyka, Grzegorz Turnau, Aga Zaryan, Leszek Możdżer, Robert Kubiszyn i Cezary Konrad. Muzykom akompaniowała Polska Orkiestra Radiowa.

Reklama

Słowa do piosenki "Uwaga, uwaga" napisał Andrzej Sikorowski, muzykę skomponował Grzegorz Turnau. – Ta piosenka jest dedykowana Jance Ochojskiej. I Andrzej, i ja od dawna ją podziwiamy. Tych kilka słów i nut to laurka dla Janki. I dla wszystkich, którzy działają w PAH-u – napisał w słowie wstępnym, dołączonym do płyty Grzegorz Turnau.

Singiel "Uwaga, uwaga" będzie promował wydawnictwo i wspierał Kampanię Wodną organizowaną przez PAH. Celem powołanej w 2004 roku kampanii jest zwrócenie uwagi na problem niedoboru wody pitnej na świecie. Środki zbierane w kampanii przeznaczane są na budowę studni w hrabstwie Uror położonym w Południowym Sudanie. Dochód ze sprzedaży krążka wesprze działania PAH.

Na płycie poza piosenką tytułową, znalazły się także utwory w wykonaniu Soyki, Turnaua, Lipnickiej, Dudziak, Jopek, Stańki, Miśkiewicz, Zaryan i Możdżera.

W tym roku mija 20 lat od powstania Polskiej Akcji Humanitarnej i jej zaangażowania w organizowanie pomocy dla mieszkańców oblężonego Sarajewa. Przez 20 lat PAH działał w 44 krajach na całym świecie. Misją organizacji jest promowanie wartości humanitarnych i pomoc osobom dotkniętym kataklizmem lub konfliktem wojennym.