Jimmy Page pojawia się w ubraniach z wiosennej kolekcji amerykańskiego projektanta Johna Varvatosa u boku kolegi po fachu, gitarzysty i aktora Gary'ego Clarka Juniora. Panowie pozowali Danny'emu Clinchowi, znanemu fotografikowi, który ma na koncie współpracę z takimi sławami, jak Bjork, Johnny Cash czy Bruce Sprignsteen. Nie jest to jednak pierwsza kampania Johna Varvatosa utrwalona w obiektywie Clincha – projektant korzystał z usług fotografa już wcześniej, gdy jego ubrania firmowali swoim wizerunkiem Iggy Pop i Alice Cooper.

Reklama

John Varvatos dumny jest z pozyskania gitarzysty zespołu Led Zeppelin jako twarzy jego najnowszej kolekcji. – Jimmy to moja muza od 1970 r. Wywarł na mnie ogromny wpływ – twierdzi projektant. Varvatos utrzymuje, że zainteresowanie modą było wypadkową jego muzycznych fascynacji. Pozbawiony talentu do tworzenia muzyki odkrył w sobie umiejętność projektowania kostiumów scenicznych, w które "ubierał", w wyobraźni, swoich idoli.

Dziś John Varvatos należy do grona najpopularniejszych projektantów odzieży męskiej w USA, który umiejętnie łączy typową elegancję z rockową nonszalancją. Projektant aktywnie wspiera organizację Save The Music Foundation, której działania skupione są wokół programów nauczania muzyki w szkołach publicznych.