– Chcielibyśmy podziękować wszystkim w Parlophone, z którymi pracowaliśmy przez minione 28 lat – przekazał za pośrednictwem strony internetowej duet Pet Shop Boys. – Gdy podpisywaliśmy pierwszy kontrakt w 1985 roku, nie mieliśmy pojęcia, że czeka nas tak długa i pełna sukcesów współpraca – dodali muzycy.

Reklama

Odejście z wytwórni Parlophone, w której barwach Neil Tennant i Chris Lowe nagrali takie światowe przeboje, jak: "West End Girls", "It's A Sin", czy "Domino Dancing" nie oznacza zawieszenia działalności przez zespół. Pet Shop Boys są w trakcie nagrywania nowej płyty, którą wydadzą pod szyldem oficyny Kobalt. Z jej usług korzysta obecnie Nick Cave i jego formacja The Bad Seeds.

Najnowszy album Pet Shop Boys "Electric" produkowany jest przez brytyjskiego mistrza konsolety, Stuarta Price'a, który ma na koncie współpracę z takimi wykonawcami, jak Madonna, Kylie Minogue, Take That i New Order. Zestawu premierowych nagrań Pet Shop Boys fani mogą wypatrywać w sklepach płytowych już w czerwcu, czyli niespełna rok od wydania ich płyty "Elysium".

Pet Shop Boys tworzą wokalista Neil Tennant i instrumentalista Chris Lowe. Obaj poznali się w sklepie z elektroniką i po wymianie zdań na temat muzyki tanecznej postanowili uformować zespół. Pierwszym singlem firmowanym przez Pet Shop Boys było nagranie "West End Girls", które na rynku pojawiło się latem 1984 roku i zawojowało brytyjskie listy przebojów. Piosenka nie tylko została wielkim przebojem komercyjnym, ale znalazła uznanie krytyków - utwór nagrodzono prestiżowymi statuetkami Brit Award oraz Ivor Novello Award.

Billboard umieścił Pet Shop Boys na pozycji czwartej zestawienia najpopularniejszych wykonawców muzyki tanecznej.