Missy Elliott, Kanye West, Jay-Z, Outkast, czy Kendrick Lamar to zaledwie kilkoro artystów, którzy w tekstach swych piosenek wymienili nazwisko gwiazdy srebrnego ekranu – Halle Berry. Sama zainteresowana czuję się wyróżniona uwagą, jaką poświęcają jej twórcy piosenek. Aktorka przyznaje, że nie musi śledzić list przebojów, by być na bieżąco z nagraniami, w których pada jej nazwisko, bowiem robią to za nią jej przyjaciele.

Reklama

– Ciągle dzwonią do mnie z informacją, że usłyszeli kolejną taką piosenkę – mówi z rozbawieniem Halle Berry dziennikowi "Daily Express" o swoistej "modzie na Halle Berry" w świecie hip-hopu. Zdobywczyni Oscara przyznaje, że zlicza nagrania, w których pojawia się wzmianka na jej temat. – Do tej pory słyszałam osiem – mówi.

46-letnia piękność przyznaje jednak, że niekomfortowo czuje się na parkiecie, gdy z głośników leci "jej" piosenka. – To po prostu dziwne tańczyć do utworu, w którym śpiewają o tobie – twierdzi Halle Berry.

Jak dotąd gwiazda nie pojawiła się w żadnym z teledysków do piosenek, których była inspiracją. Na ekranach telewizji muzycznych fani aktorki mogli oglądać ją tylko w wideoklipach do utworów, promujących filmy z jej udziałem. W 1998 roku Halle Berry pojawiła się w teledysku do nagrania "Ghetto Superstar" rapera Prasa, pochodzącego ze ścieżki dźwiękowej filmu "Senator Bulworth" i w 2003 roku w klipie "Behind Blue Eyes" formacji Limp Bizkit, który reklamował film "Gothika".