Czterdzieste urodziny jednej z najważniejszych płyt wszech czasów wymagają odpowiedniej oprawy. Zespół Pink Floyd przygotował dla swych fanów nie lada gratkę. Już w niedzielę o północy, gdy Księżyc lśni wysoko na niebie, na internetowej stronie formacji zabrzmią pierwsze dźwięki albumu "Dark Side Of The Moon" i zainaugurują wspólny jubileuszowy odsłuch.

Reklama

Fani z całego świata będą mogli w trakcie nocy z zespołem i ich muzyką podzielić się swoimi wspomnieniami, spostrzeżeniami a nawet zdjęciami, związanymi z "Dark Side Of The Moon". Czas płyty odliczany będzie obrazem Księżyca, którego blask będzie słabł z każdą mijającą minutą kolejnego nagrania.

Ponadto, z okazji 40. rocznicy wydania tego kultowego dzieła, artysta-plastyk Storm Thorgerson, który zaprojektował okładkę płyty Pink Floyd, zaprezentuje 14 nowych wariacji graficznych oryginalnej obwoluty.

Album "Dark Side Of The Moon" wydany w marcu 1973 roku jako album konceptualny, dotykający podłoża współczesnego świata i jego mechanizmów, natychmiast stał się wydarzeniem na skalę międzynarodową. Płyta zebrała entuzjastyczne recenzje i dziś uznawana jest za rockowe arcydzieło. Globalny nakład "Dark Side OF The Moon" sięgnął 50 milionów egzemplarzy, co zagwarantowało wydawnictwu trzecie miejsce zestawienia największych bestsellerów muzycznych wszech czasów.