Dokładny termin koncertu The Rolling Stones zostanie podany jeszcze w tym tygodniu, a krótko po tym ruszy sprzedaż wejściówek. Firma menedżerska reprezentująca interesy dinozaurów rocka liczy, że i tym razem rozejdą się jak przysłowiowe bułeczki.

Reklama

W piątek do internetowej sprzedaży trafiło 65 tysięcy biletów i to w dość wysokich cenach, bo od 95 do 299 funtów. To jednak nie odstraszyło fanów, bowiem rozeszły się w ciągu trzech minut. Oczywiście sporo z nich trafiło w ręce zaradnych osób, które zwietrzyły dobry interes. Niemal od razu po zamknięciu oficjalnej sprzedaży, bilety zaczęły się pojawiać na różnych portalach internetowych, oczywiście w cenach kilkakrotnie wyższych od wyjściowych.

To ogromne zainteresowanie nie dziwi, bowiem będzie to pierwszy koncert The Rolling Stones w Hyde Parku od 5 lipca 1969 roku. Wówczas muzycy wystąpili zaledwie dwa dni po śmierci Briana Jonesa, gitarzysty – jednego ze współzałożycieli grupy. Wtedy zastąpił go Mick Taylor.

Tym razem londyński występ będzie jednym z kolejnych etapów trasy związanej z jubileuszem 50-lecia istnienia zespołu. W jej ramach, na przełomie maja i czerwca, odbędzie się dziewięć koncertów w Ameryce Północnej, a Stonesi pojawią się też na festiwalu Glastonbury, jednym z najważniejszych wydarzeń muzycznych w Europie.