Zespół Depeche Mode wraz z Deutsche Telekom/T-Mobile, czyli sponsorem swego tournee koncertowego "Delta Machine World Tour" zaplanował trzy prezentacje w wybranych miastach Europy, które umożliwią fanom obejrzenie 250 unikatowych przedmiotów i pamiątek pochodzących z największej na świecie prywatnej kolekcji poświęconej zespołowi. Zaprezentowane zostaną wyjątkowe eksponaty, m.in. pierwsza taśma demo zespołu, płyty-matki z nagraniami wydanymi przez legendarną enerdowską wytwórnię płytową Amiga, jedyny w swoim rodzaju sampler EMU-2 używany przez zespół oraz oficjalne tajne dokumenty policji dotyczące inwigilacji fanklubów Depeche Mode w Niemieckiej Republice Demokratycznej.

Reklama

Przez cały kwiecień fani ze wszystkich krajów Europy – za pomocą nowego portalu internetowego www.fan4fan.com – będą mogli zgłosić swoje własne fanziny, pamiątki i własnoręcznie wykonane przedmioty do zaprezentowania na wystawach, towarzyszących koncertom. Pod koniec kwietnia zespół opiekunów wystawy obejrzy wszystkie propozycje i wybierze pięciu zwycięzców, których przedmioty zostaną wyeksponowane i którzy otrzymają zaproszenia na koncert Depeche Mode z opłaconymi wszelkimi kosztami podróży. Ponadto szczęśliwcy ci będą mogli przed koncertem spotkać się z zespołem.

Nowo powstały portal www.fan4fan.com umożliwi fanom nie tylko wirtualne zapoznanie się z unikatowymi pamiątkami i eksponatami związanymi z zespołem Depeche Mode, lecz także obejrzenie wyjątkowej imprezy zorganizowanej w Wiedniu z okazji premiery nowego albumu zespołu "Delta Machine". Deutsche Telekom/T-Mobile udostępni nagranie z całego wydarzenia na wspomnianym portalu 10 kwietnia o godzinie 21.00.

W ramach nowej, światowej trasy koncertowej zespół Depeche Mode dwukrotnie odwiedzi Polskę – w lipcu formacja zagra na Stadionie Narodowym w Warszawie, zaś w lutym przyszłego roku pojawi się w Łodzi. Najnowsza płyta Depeche Mode "Delta Machine" od trzech tygodni okupuje pozycję lidera na liście najchętniej kupowanych wydawnictw muzycznych w Polsce.