Reklama

– Anna Frank była fantastyczną dziewczyną. Mam nadzieję,że byłaby belieber – napisał młody idol w księdze gości domu, w którym Anna Frank ukrywała się wraz z rodziną, zanim została wywieziona do obozu zagłady. "Belieber" to hasło używane na określenie nastoletnich fanów Justina.

Zdjęcie strony z wpisem Justina Biebera zostało umieszczone na jego profilu na Facebooku, co wywołało lawinę krytycznych komentarzy: "Płaczę nad głupotą ludzkości", "Anna była zbyt bystra, by być jego fanką", "Zapatrzony w siebie głupek". Internauci piszą, że wokalista mógł pokazać się z dobrej strony, a zamiast tego się skompromitował, bo jego słowa są "płytkie i niesmaczne".

Wizerunku Justina Biebera nie poprawili również przewodnicy muzyka po amsterdamskim muzeum. Pracownicy tej instytucji zdradzili dziennikarce BBC, że "piosenkarz był bardzo zdziwiony podstawowymi faktami z okresu wojny".

Annelies Marie "Anne" Frank (1929 – 1945) – żydowska dziewczynka, autorka głośnego, przetłumaczonego na 30 języków i przenoszonego na ekran dziennika. Przez dwa lata ukrywała się razem z swoją rodziną i czwórką znajomych w Amsterdamie. Zmarła w obozie koncentracyjnym w Bergen-Belsen, krótko przed jego wyzwoleniem przez Brytyjczyków. Miała 15 lat.