Sześcioczęściowy komiks "Mylo", będący luźną interpretacją wątków przewijających się przez utwory z płyty zespołu Coldplay "Mylo Xyloto" powstał przy udziale pisarza i filmowca – Marka Osborne'a. Treść komiksu twórcy opisują jako "opowieść w stylu orwellowskim, gdzie społeczeństwo kontrolowane jest przez komórki rządowe za pomocą mediów".

W komiks "Mylo" w formie e-booka fani Coldplay mogą zaopatrzyć się od wtorku – pozycja została dodana do sklepu Apple iBookstore. W ramach promocji tytułu, pierwszy z trzech opublikowanych zeszytów udostępniono za darmo. Pozostałe części komiksowej sagi ukazywały się będą raz w miesiącu.

Coldplay nie zapomniał o kolekcjonerach. Z okazji obchodów tegorocznego Dnia Sklepu Płytowego, przypadającego na 20 kwietnia, papierowe wydanie komiksu "Mylo" pojawi się w limitowanym pakiecie wraz z płytą "Mylo Xyloto" oraz siedmiocalowym, kolorowym winylowym singlu z piosenkami "Hurts Like Heaven" i "Us Against The World (Live)".

Obecnie muzycy Coldplay pracują nad swym najnowszym, szóstym albumem studyjnym. Wedle zapowiedzi lidera zespołu, Chrisa Martina, premierowych kompozycji fani nie powinni spodziewać się wcześniej, niż w 2014 roku.