Podczas 58. ceremonii rozdania prestiżowych nagród im. Ivora Novello, najwyższego wyróżnienie dla twórców muzyki, przyznawane przez Brytyjską Akademię Kompozytorów i Tekstopisarzy, artystka nie pojawiła się. Emeli Sandé przebywa obecnie w Stanach Zjednoczonych, gdzie promuje swój debiutancki album "Our Version Of Events" i przygotowuje się do specjalnego występu w Białym Domu.

Reklama

Statuetka dla autora roku trafiła w ręce Calvina Harrisa, mistrza muzyki elektronicznej, który w ubiegłym roku stworzył hity dla Rihanny, Cheryl Cole czy Florence Welch. Harris jest pierwszym didżejem, jaki otrzymał Ivor Novello Award za działalność kompozytorską. Jego wygraną uznano za przełomową dla muzyki, nie tylko elektronicznej.

Albumem roku Brytyjska Akademia Kompozytorów i Tekstopisarzy uznała "An Awesome Wave" formacji Alt-J. Nagroda dla najlepszej współczesnej piosenki powędrowała do zespołu The Maccabees za utwór "Pelican". Dario Marianelli otrzymał Ivor Novello Award za ścieżkę dźwiękową do filmu "Anna Karenina".

Podczas ceremonii wręczono także dwie nagrody specjalne. Noel Gallagher, muzyk zespołu Oasis odebrał statuetkę za "wybitną kolekcję autorskich piosenek", zaś Gavin Rossdale otrzymał wyróżnienie za międzynarodowy sukces jego formacji Bush.

Ivor Novello Awards przyznawane są od 1955 roku przez Brytyjską Akademię Kompozytorów i Tekstopisarzy. Nazwa wyróżnienia pochodzi od nazwiska walijskiego kompozytora Davida Ivora Daviesa vel. Ivora Novello. Statuetki przedstawiające Euterpe, mitologiczną muzę poezji lirycznej i gry na aulosie wręczane są najważniejszym twórcom muzyki za ich działalność tekściarsko-kompozytorską. Na liście dotychczasowych laureatów znajdują się m.in.: Kate Bush, John Lennon, Paul McCartney, David Bowie, Sting, Madonna, Robbie Williams i Jamiroquai.