Trzy tytuły: "Beggars Banquet" z 1968 roku, "Let It Bleed" z 1969 roku i kompilacja "Hot Rocks" z 1971 roku zainaugurują serię winylowych reedycji: "Rolling Stones Clearly Classic". Jak sama nazwa wskazuje, pod szyldem kolekcji wydane zostaną najważniejsze pozycje w dyskografii brytyjskich dinozaurów rocka, wytłoczone na przezroczystych płytach winylowych.

Krążek "Beggars Banquet" zajmuje szczególne miejsce w dorobku The Rolling Stones. Był to ostatni album studyjny zarejestrowany z udziałem współzałożyciela zespołu – Briana Jonesa. Muzyk zagrał nie tylko na gitarze, ale również na tak egzotycznych instrumentach, jak tambura, melotron i sitar. Wspomógł również wokalnie Micka Jaggera w wiodącej piosence z płyty: "Sympathy For The Devil". Album "Beggars Banquet" zasygnalizował powrót Rolling Stones do ich rhythm'n'bluesowych korzeni, po psychodelicznych eksperymentach na poprzedniej płycie "Their Satanic Majesties Request".

Gdy miejsce Briana Jonesa zajął Mick Taylor, pierwszym albumem nagranym z nowym muzykiem był "Let It Bleed". Gitara Taylora pojawiła się jednak w zaledwie dwóch utworach. Jonesa – mimo jego nieobecności w oficjalnym składzie The Rolling Stones – można było usłyszeć na płycie, grającego na cytrze akordowej i perkusji. Na uwagę zasługuje też fakt, że "Let It Bleed" zarejestrowano, jako ostatni album w karierze The Rolling Stones w systemie mono.

Kompilacyjne wydawnictwo "Hot Rocks 1964-1971", zawierające najważniejsze utwory z pierwszego okresu działalności The Rolling Stones okazało się największym sukcesem komercyjnym w ich dyskografii. W samych Stanach Zjednoczonych ten podwójny album, na którym znalazły się takie szlagiery, jak: "(I Can't Get No) Satisfaction", "Jumpin' Jack Flash" czy "Gimme Shelter" zakupiło przeszło sześć milionów słuchaczy. Do dziś wydawnictwo to uznawane jest przez znawców twórczości The Rolling Stones pozycją obowiązkową dla każdego, kto dopiero zaczyna swoją przygodę z muzyką tego zasłużonego dla rocka zespołu.