Przedstawiciele ligi żądają półtora miliona dolarów odszkodowania od Mathangi Arulpragasam za pokazanie środkowego palca do kamery podczas występu na Super Bowl w 2012 roku. M.I.A pojawiła się tego dnia na scenie z Madonną i Nicki Minaj.

Reklama

– Na pierwszym planie poszukiwanego przez was kadru możecie dostrzec mój środkowy palec – mówi M.I.A. – Dalej zobaczycie rząd dziesięciu czy piętnastu cheerleaderek, młodych czarnoskórych dziewcząt, które Madonna znalazła w kilku okolicznych szkołach w Indianapolis, żadna z nich nie miała szesnastu lat. Wszystkie są ubrane w stroje cheerleaderek, z biodrami na wierzchu, a ich nogi są szeroko rozstawione, to czysta seksualna prowokacja. Zrobili ze mnie kozła ofiarnego by toczyć dyskusję o tym, co jest obraźliwe w Ameryce. Co jest bardziej obraźliwe dla oglądających show rodzin, mój palec czy nieletnia czarnoskóra dziewczynka z rozstawionymi nogami?

http://youtu.be/wyVh0O8DiCs

W pozwie NFL można przeczytać, że gwiazda powinna zwracać baczną uwagę na gesty, ponieważ jest osobą rozpoznawalną na całym świecie. Już 5 listopada na sklepowe półki trafi wyczekiwany longplay artystki – "Matangi", dyskografię M.I.A zamyka krążek "Maya" z 2010 roku.