Dziennik Gazeta Prawana logo

Jimi Hendrix będzie miał nowe muzeum. To "jedyny dom, jaki miał"

2 stycznia 2014, 14:54
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Jimi Hendrix
Jimi Hendrix/Sony Music
Już niebawem w Londynie zostanie otwarte muzeum Jimiego Hendriksa.

Za muzeum posłuży apartament przy 23 Brook Street, w którym legendarny gitarzysta mieszkał pomiędzy 1968 a 1969 rokiem. Jego pokoje mają wyglądać dokładnie tak, jak za życia artysty. Jimi Hendrix, który wynajmował apartament za 30 funtów tygodniowo, mieszkał w nim ze swoją dziewczyną Kathy Etchingham. Nazywał go także "jedynym domem, jaki miał". W budynku jest już jedno muzyczne muzeum. Na 25 Brook Street żył w latach 1723-1759 niemiecki kompozytor George Frideric Handel. Gitarzysta zdawał sobie sprawę z historycznej wartości tego miejsca.

Jimi Hendrix zmarł 18 września 1970 roku.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło megafon.pl
Zapisz się na newsletter
Świadczenia, emerytury, podatki, zmiany przepisów, newsy gospodarcze... To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik Radzi. Chcesz się dowiedzieć, kto może przejść na wcześniejszą emeryturę? A może jakie ulgi można odliczyć od podatku? Kto może otrzymać środki w ramach renty wdowiej? Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj