Piosenkarki miały spotkać się niedawno w Londynie i omówić możliwości wspólnej pracy. Madonna chciałaby, żeby to właśnie Adele napisała utwór na jej nowy album, który ma zaprezentować "dojrzałe oblicze" 55-letniej gwiazdy. Madonna miała zaproponować też, że odwdzięczy się Adele tym samym i skomponuje kawałek dla autorki hitu "Rolling in the Deep". Osoby reprezentujące interesy Madonny i Adele nie potwierdziły jeszcze doniesień dziennika "Daily Mail".

Ostatni album w dorobku Madonny to "MDNA" z 2012 roku. W listopadzie ubiegłego roku piosenkarka, z dochodami przekraczającymi 125 milionów dolarów, znalazła się szczycie rankingu magazynu "Forbes", który opublikował listę muzyków zarabiających najwięcej.

Dyskografię Adele zamyka longplay "21" z 2011 roku. W 2012 roku piosenkarka otrzymała sześć nagród Grammy, w tym za najlepszy album oraz za najlepszy album wokalisty pop. Krążek "21" otrzymał także nagrodę BRIT Awards 2012 w kategorii album roku, natomiast Adele otrzymała nagrodę dla najlepszej artystki. Płyta "21" na całym świecie sprzedała się w nakładzie ponad 27 milionów egzemplarzy.