Grupa świętowała ostatnio jubileusz 35-lecia, śpiewając na koncertach galowych standardy muzyki jazzowej, gospelowej, a także piosenki Beatlesów w aranżacji Włodzimierza Szomańskiego, uhonorowanego medalem Gloria Artis za zasługi dla polskiej kultury.

Reklama

W swojej wieloletniej karierze zespół występował w Polsce i za granicą, na prestiżowych festiwalach, m.in. Jazz Jamboree, Wratislavia Cantans czy na festiwalu w Sopocie. Nagrywał płyty z różnorodnym repertuarem. Muzycy obwołani w latach 90. ubiegłego wieku najlepszą polską jazzową grupą wokalną nie odmawiają także udziału w koncertach charytatywnych, jeden z programów dedykowali Janowi Pawłowi II.

Najbardziej znanymi - obok śpiewaka i kompozytora Włodzimierza Szomańskiego – członkami Spirituals Singers Band są Olga Bończyk i Janusz Cedro, którzy po rozstaniu z zespołem z sukcesem kontynuują kariery solowe.

Spirituals Singers Band miał wystąpić w Sanktuarium Św. Józefa w Siedlcach z koncertem-misterium pt. "Santo Subito Litania do polskich Świętych".

CZYTAJ WIĘCEJ NA TEMAT WYPADKU POD SIEDLCAMI >>>