John Legend i Common przygotowali "Glory" na potrzeby filmu "Selma" o życiu działacza na rzecz równouprawnienia i zniesienia dyskryminacji rasowej, Martina Luthera Kinga. – Robiąc z Johnem tę piosenkę, staraliśmy się stworzyć coś intymnego, tak, by słuchacz miał wrażenie, że jesteśmy tuż obok – mówił Common. – A potem doszła orkiestra, która nadała całości rozmachu. Mamy nadzieję, że nasz utwór oddaje klimat filmu.

Reklama

Numer, który ma na koncie także Złoty Glob, pokonał "I'm Not Gonna Miss You" z obrazu "Glen Campbell...I'll Be Me", "Everything is Awesome" z "LEGO: Przygoda", "Lost Stars" z "Zacznijmy od nowa" i "Grateful" z "Beyond The Lights". Wokalista i raper, który także występuje w dramacie, wykonali utwór podczas ceremonii wręczenia Oscarów.

Alexandre Desplat, nominowany za dwa filmy, zwyciężył w kategorii najlepsza muzyka za "Grand Budapest Hotel". Drugi obraz, za który miał szansę otrzymać statuetkę to "Gra tajemnic". Pozostali rywale to Jóhann Jóhannsson ("Teoria Wszystkiego"), Hans Zimmer ("Interstellar") oraz Gary Yershon ("Mr. Turner").