Słynna "kobieta z brodą" Conchita Wurst zaśpiewa w Polsce po raz pierwszy – 27 czerwca na koncercie organizowanym w Kielcach przez Regionalną Organizację Turystyczną Województwa Świętokrzyskiego. Na pomyśle tym suchej nitki nie zostawia radny wojewódzki z PiS Bogdan Latosiński. – Kiedy usłyszałem dzisiaj w radiu informację o tym koncercie, sam do siebie powiedziałem pipipipi... Jeżeli ta osoba wystąpi na koncercie, sam osobiście zaprotestuję podczas sesji sejmiku województwa świętokrzyskiego – powiedział w rozmowie z kielecką "Gazetą Wyborczą". – Ja jestem katolikiem i konserwatystą. Uważam, że mężczyzna jest mężczyzną, a kobieta – kobietą. O dodatkach nie chcę mówić, bo to moje odczucia wewnętrzne – dodaje polityk.

Reklama

Conchita Wurst to pseudonim artystyczny Austriaka Thomasa Neuwirtha, któremu rozgłos przyniosła piosenka "Rise Like A Phoenix" i wygrana w ubiegłorocznym konkursie Eurowizji. 19 maja na rynek trafi debiutancki album kontrowersyjnego artysty zatytułowany po prostu "Conchita".

W szóstej edycji Sabatu Czarownic udział mają wziąć także polscy artyści: Ewelina Lisowska, Kombi, Afromental oraz Mafia i Bajm. Imprezę na żywo zobaczą widzowie telewizyjnej Dwójki, która będzie ją transmitować na swojej antenie.