Chłopiec spadł z klifu w Ovingdean, nieopodal Brighton. Świadkowie wypadku próbowali mu udzielić na miejscu pomocy, następnie nastolatek został przewieziony do szpitala Royal Sussex County w Brighton, gdzie jednak zmarł w wyniku poniesionych obrażeń. - Nasz syn Arthur, zmarł we wtorek wieczorem - czytamy w oświadczeniu Nicka Cave'a i jego żony Susie Bick. - Był naszym wspaniałym, szczęśliwym, kochanym chłopcem. Rodzice, oraz brat Arthura, Earl, proszą media o uszanowanie ich prywatności.

Reklama
Inne

Arthur Cave był jednym z dwóch synów bliźniaków Nicka Cave'a i Susie Bick. Okoliczności śmierci 15-latka bada biuro koronera, które już wykluczyło udział osób trzecich.

Nick Cave z Warrenem Ellisem napisali ostatnio muzykę do filmu Davida Olehoffena "Loin Des Hommes" ("Ze mną nie zginiesz") z Viggo Mortensenem. Jego dorobek z The Bad Seeds zamyka album "Push The Sky Away" z lutego 2013 roku.

Pod koniec października 2014 roku do kin trafił obraz "20 000 dni na Ziemi" ukazujący dzień numer 20 000 życia muzyka. Wystąpili w nim m.in. wówczas 13-letni Arthur i Earl.