Wpisy do słynnej księgi Sam Smith zawdzięcza temu, że nagrana do filmu "Spectre" o przygodach Jamesa Bonda ballada "Writing's On The Wall" została pierwszą w historii piosenką z serii filmów o Agencie 007, która zdobyła szczyt brytyjskiego notowania singli. Wpis numer dwa jest następstwem tego, że debiutancki album wokalisty, "In The Lonely Hour", spędził bez przerwy aż 69 tygodni na brytyjskiej liście od chwili ukazania się w maju 2014 roku. Poprzedni rekord należał do płyty "Our Version Of Events" Emeli Sandé i wynosił 63 tygodnie. – Cudowne jest zostać docenionym przez "Księgę rekordów Guinnessa" – przyznaje Sam Smith.

Reklama

Reedycja debiutanckiej płyty Sama Smitha ukaże się 6 listopada. Tego samego dnia wejdzie na ekrany film "Spectre". Wznowienie będzie się składać z dwóch krążków. Jego tytuł to "In The Lonely Hour: The Drowning Shadows Edition". Dodatkowy krążek zawierać będzie covery Amy Winehouse i Whitney Houston, duety z Mary J. Blige, A$AP Rockym, Johnem Legendem i Disclosure plus premierową piosenkę "Drowning Shadows".

Longplay "In the Lonely Hour" oryginalnie ukazał się 26 maja 2014 roku. Album od razu zajął 1. miejsce na listach w Wielkiej Brytanii i 2. w Stanach Zjednoczonych. Od tamtego czasu artysta miał pięć singli na pierwszych miejscach w UK, zdobył cztery Grammy, trzy nagrody Brit, sześć MOBO i AMA.

Reklama