– W listopadzie na koncerty do Londynu! Takie były plany, ale właśnie dotarła do mnie wiadomość, że organizator musi je odwołać, ponieważ wycofał mu się sponsor. A jako powód podał, że.... ZAANGAŻOWAŁAM SIĘ W AKCJĘ POPIERAJĄCĄ ŚRODOWISKA LGBT! No po prostu trudno mi uwierzyć! – napisała Małgorzata Ostrowska w komentarzu na swoim Facebooku. – A pikanterii dodaje fakt, ze mnóstwo moich znajomych i przyjaciół, którzy wyemigrowali do Anglii, którzy czekają na mój koncert tam, to właśnie geje! No, kogoś poważnie porąbało! – podsumowuje artystka.

Reklama

Legenda polskiej sceny muzycznej, Małgorzata Ostrowska w październiku została kolejną ambasadorką akcji społecznej Kampanii Przeciw Homofobii "Ramię w ramię po równość". Wcześniej ruch wsparli m.in. Dariusz Michalczewski, Maryla Rodowicz, Zbigniew Wodecki, Maja Ostaszewska oraz Aga Zaryan.

– Mam wielu fanów wśród gejów. Są mi bliscy i chciałabym im pomóc. Chciałabym, żeby wiedzieli, że ich rozumiem i że czuję ich emocjonalność. Mam nadzieję, że to pomaga – mówi artystka. I dodaje: – Jest mnóstwo osób, które ze względów obyczajowych, z powodu presji społecznej nie wiedzą jak to jest z tymi związkami partnerskimi. Czy należy im sprzyjać czy potępiać? Bywają bardzo wielkie dylematy, a ja myślę, że nie należy się bać. Moim zdaniem należy popierać miłość. Należy dostrzec to, co jest prawdą i odważyć się to uznać.

Za swoją postawę Małgorzata Ostrowska została nominowana w VII edycji Plebiscytu Gwiazdy Dobroczynności. Wokalistka pracuje właśnie nad nową płytą, która ukaże się w przyszłym roku. W roku 2016 będzie obchodziła 35-lecie pracy artystycznej.