Poza ikoną hip hopu N.W.A. i legendą hard rocka Deep Purple, zaszczytu dostąpią także Cheap Trick, Chicago i Steve Miller. Po raz kolejny pominięto Nine Inch Nails i The Smiths.

Reklama

Deep Purple do galerii sław nominowano już trzykrotnie, przez co Ian Gillan nie szczędził słów krytyki jurorom. Ale problem z zespołem może być inny – ze względu na duże zmiany składu kapeli – nie bardzo wiadomo, kogo należy w Rock and Roll Hall of Fame umieścić? Perkusista Ian Paice zakłada, że to doprowadzi do nieporozumień wśród muzyków Deep Purple: – Kogo oni wprowadzą? Było tylu członków zespołu. Nawet jeśli stwierdzą, że mają być włączone tylko najważniejsze osoby, kto to będzie? Trzeba też pamiętać, że jeśli pewni ludzie będą razem wprowadzeni do galerii, to może spowodować bójkę.

Do Rock and Roll Hall of Fame trafiają wyłącznie wykonawcy, których fonograficzny debiut liczy 25 lat. Ceremonia wprowadzenia odbędzie się w kwietniu 2016 roku w Nowym Jorku. W 2015 roku do rockowego panteonu dołączyli Joan Jett, Lou Reed, Green Day, Stevie Ray Vaughan i The Paul Butterfield.