Choć David Bowie wsławił się przede wszystkim jako muzyk, parał się również aktorstwem. Chciał nawet wystąpić we "Władcy pierścieni".
Dominic Monaghan, który grał hobbita Merry'ego w trylogii Petera Jacksona, przyznał, że angielski twórca starał się o rolę w serii. – – wspomina aktor. –
Może jednak to było coś innego? Spekuluje się bowiem, iż Bowie chciał zagrać Elronda – w bohatera ostatecznie wcielił się Hugo Weaving. Gandalfa sportretował natomiast Ian McKellen.
David Bowie zmarł 10 stycznia 2016 roku. Miał 69 lat. Jego ostatni album, "Blackstar", ukazał się 8 stycznia.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło megafon.pl