Frank Wayne Sinatra był dzieckiem legendarnego Franka Sinatry i jego pierwszej żony, Nancy Barbato Sinatry. Para rozstała się, gdy Frank Junior miał sześć lat. O swoim słynnym rodzicielu mówił potem, że był "dobrym ojcem, na tyle, na ile mógł nim być".

Reklama
PAP/EPA / JOHN COOK HANDOUT

Na scenie zaczął występować jako nastolatek, ale głośno zrobiło się o nim dopiero, gdy młody Sinatra został porwany. Jak się później okazało przez szkolnych kolegów jego starszej siostry Nancy.

Debiutował dwa lata później albumem "Young Love For Sale". W sumie wydał ich siedem, ale zawsze pozostawał w cieniu ojca i siostry Nancy. Wielokrotnie ze swym słynnym rodzicielem występował, a po jego śmierci w 1998 roku zaczął też wykonywać jego przeboje.

PAP/EPA / BRIAN JONES HANDOUT

Frank Sinatra Jr. zmarł w środę 16 marca z powodu nagłego zatrzymanie akcji serca. Miał 72 lata. Piosenkarz był właśnie w trakcie trasy koncertowej "Sinatra sings Sinatra" ("Sinatra śpiewa Sinatrę"). – Głęboko zasmuciła mnie wiadomość o odejściu Franka Sinatry Jr. Wysyłam wyrazy współczucia do Tiny i Nancy oraz rodziny Sinatra – napisał Tony Bennett.