Charlie Watts, Ronnie Wood, Mick Jagger i Keith Richards byli gośćmi honorowymi otwarcia jubileuszowej wystawy poświęconej zespołowi The Rolling Stones w londyńskiej Saatchi Gallery. "Exhibitionism" została przygotowana z okazji 50-lecia istnienia formacji i ma być "podróżą" przez jej historię. A będzie co oglądać, zgromadzono bowiem ok. 550 eksponatów należących do słynnych Stonesów – od ich zeszytów po listy i garnitury.

Reklama

W galerii Saatchi odtworzono nawet zapach mieszkania, w którym w Chelsea mieszkali Stonesi. Wystawa zajmuje całe dwa piętra i dzieli się na dziewięć tematycznych zbiorów, ukazujących również za pomocą wideo i technologii interaktywnych 54 lata historii zespołu. Zwiedzający zobaczą nieopublikowane klipy i posłuchają nieznanych nagrań muzyków. Znalazło się też miejsce na prace innych, słynnych artystów, dla których Stonesi stali się inspiracją – są wśród nich Andy Warhol, Alexander McQueen i Martin Scorsese. Z Londynu "Exhibitionism" ma ruszyć w świat.

PAP/EPA / IAN WEST PA WIRE

Na tym wiadomości z obozu The Rolling Stones nie koniec, bowiem Ronnie Wood "wygadał się" na temat nowej płyty bandu – premierowy krążek ma się ukazać jeszcze w tym roku, a zespół instensywanie nad tym pracuje. Będzie to pierwszy studyjny album grupy od czasów "A Bigger Bang" z 2005 roku.

Reklama