W czasie, który upłynął od finału Eurowizji 2014 jego zwyciężczyni nie udało się, co prawda, wypromować innego hitu niż piosenka "Rise Like a Phoenix", która przyniosła jej światowy sukces. Jednak wokół Conchity Wurst wiele się działo, a kontrowersyjna "kobieta z brodą" jest dziś jedną z najbardziej rozpoznawalnych artystek.

Reklama
PAP/EPA / PAULZINKEN

Słynna drag queen, w którą wciela się Thomas Neuwirth, wydała płytę (w jej ojczystej Austrii platynową) i książkę autobiograficzną "Ich, Conchita".
wystąpiła przed siedzibą Parlamentu Europejskiego, podczas Sabatu Czarownic w Kielcach i wielu parad równości. Była gwiazdą pokazu mody haute couture Jeana-Paula Gaultiera i gospodarzem kulis 60. Konkursu Piosenki Eurowizji.

PAP/EPA / PAULZINKEN

Ale przede wszystkim czynnie wspierała środowiska homoseksualne, których ikoną została okrzyknięta po wygranej w Konkursie Piosenki Eurowizji. W Kalifornii Conchita Wurst doczekała się swego dnia (decyzją gubernatora ogłoszono nim 9 stycznia), a figury woskowej w wiedeńskim Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud. Przy okazji rozpoczęcia zmagań w tegorocznej Eurowizji, woskowy wizerunek artystki można podziwiać w berlińskiej filii słynnego muzeum. Wartość figury szacuje się na 200 000 euro. Podobna do oryginału?